مد و لباس

خوش تیپی و خوش لباسی با مطالب خواندنی وبلاگ مد و لباس

چه سبيلي به چه صورتي مي‌آيد؟

چه سبيلي به چه صورتي مي‌آيد؟ادي مورفي، كمدين مشهور فيلم‌هاي آمريكايي را با سبيل پرپشت مشكي‌اش مي‌شناسند كه به‌صورت پهن و گوشت‌آلودش جلوه جالبي مي‌دهد. در صف سبيل‌داران مشهور سينما و ورزش لابد آلپاچينو را هم به خاطر مي‌آوريد.
بعضي از آقايان معتقدند كه بدون ريش و سبيل صورت‌شان تميزتر به نظر مي‌آيد ولي بسياري از آقايان هم اعتقاد دارند كه درست برعكس است و اندكي مو بر صورت، چهره‌شان را جذاب‌تر و مردانه‌تر مي‌كند. اين هفته قرار است به اين سوال پاسخ بدهيم كه چه سبيلي به صورت شما مي‌آيد؟
اگر قصد داريد سبيل بگذاريد و چهره جديدي را تجربه كنيد، حتما پيش از گذاشتن سبيل اين نكات را در نظر بگيريد؛ چون توجه به اين اندازه‌ها به شما كمك مي‌كند كه بتوانيد شكل سبيلي را كه به شما مي‌آيد طراحي كنيد و مدلي را برگزينيد كه چهره شما را جذاب‌تر و مردانه‌تر نشان دهد: طول متوسط دهان‌تان، اندازه بيني‌تان، فاصله ميان لب بالا و بيني‌تان. اين فاصله بايد به اندازه كافي بلند و پر باشد، عرض ميان گونه‌هايتان، شكل و عرض آرواره‌ها و چانه‌تان، پرپشتي و رشد موهايتان.
رنگ و جنس موهاي سر و صورت‌تان و شكل سبيلي كه تاكنون داشته‌ايد و اينكه چه مدل‌هايي را مي‌پسنديد نيز مهم است. شايد براي اطرافيان‌تان بسيار مشكل باشد كه ببينند شما در يك روز تغيير چهره زيادي داده‌ايد.
● ريش و سبيل و قيچي
بعضي از آقايان براي اصلاح ريش و سبيل‌شان به آرايشگاه مي‌روند و به اصطلاح ريش و سبيل و قيچي را به دست آرايشگر مورد اعتمادشان مي‌سپارند ولي اگر شما قصد داريد در منزل سبيل‌تان را اصلاح كنيد، بايد يك نكته را همواره به ياد داشته باشيد كه وقت كافي براي اين كار در نظر بگيريد چون در غير اين صورت، سبيل‌هايتان لنگه به لنگه مي‌شوند؛ به همين سادگي.
دو بخش اصلي در اصلاح سبيل وجود دارد كه اگر آنها را رعايت كنيد، به خودتان جلوي آيينه تبريك خواهيد گفت. اول اينكه بدانيد مي‌خواهيد سبيل شما چه طولي و اندازه‌اي داشته باشد و دوم اينكه بدانيد مي‌خواهيد آن را به چه شكلي درآوريد. برخي از آقايان با يك قيچي تيز و شانه به سراغ سبيل خود مي‌روند ولي برخي ديگر ماشين‌هاي ريش‌تراشي و وسايل اصلاح مدرن را كه در آگهي‌هاي بازرگاني ديده مي‌شوند، ترجيح مي‌دهند.
● ۸ نكته زيرسبيلي
۱) پيش از اصلاح سبيل‌تان، لباس‌هايتان را با حوله‌اي تميز و يا روكش پلاستيكي بپوشانيد. حتما قبول داريد جدا كردن موهاي ريز از ميان لباس‌ها بسيار دشوار است.
۲) مقابل آيينه بايستيد. دقت كنيد فضاي حمام نور كافي داشته باشد تا ببينيد به طور دقيق چه مناطقي از صورت‌تان و سبيل‌تان را بايد اصلاح كنيد و شكل دهيد.
۳) سبيل‌تان را به طرف پايين شانه كنيد تا موها همگي در يك جهت مرتب شوند و طول‌شان تقريبا يكسان باشد.
۴) اول از همه طول سبيل‌تان را كوتاه كنيد و قد آن را تنظيم كنيد. اين كار را با چيدن موها در بالاي لب انجام دهيد. فراموش نكنيد موهاي سبيل در جهات گوناگون رشد مي‌كنند. شما بايد موها را در تمام اين جهات كوتاه كنيد.
۵) قيچي كردن موهاي سبيل‌تان را با دقت از يك سمت تا سمت ديگر ادامه دهيد تا همه موها اندازه يكساني پيدا كنند.
۶) بايد كنترل كنيد كه اندازه و قد موهاي سبيل شما در دو سمت دهان‌تان به يك اندازه باشد.
۷) گاهي برخي از آقايان مدادهاي رنگي آرايشي را براي پرپشت‌تر نشان دادن سبيل‌شان، درون آن مي‌كشند شما مي‌توانيد اين مدادها و يا پودرهاي پرپشت نشان‌دهنده را از فروشگاه‌هاي عرضه لوازم بهداشتي آقايان تهيه كنيد.
۸) استفاده از ژل و موم هم مي‌تواند سبيل شما را خوش حالت‌تر نگه دارد و كمك كند كه شكل دلخواه‌تان را در طول روز حفظ كنيد.
▪ اگر صورت پهن و بزرگي داريد: به شما سبيل‌هايي پهن و پرپشت را پيشنهاد مي‌كنيم.
▪ اگر بيني برجسته داريد: سبيل‌هاي متوسط تا پهن را به شما توصيه مي‌كنيم تا برجستگي بيني‌تان را در نظر بيننده تعديل كنند.
▪ اگر صورتي بلند و باريك داريد: سبيل‌هاي متوسط تا باريك، بهترين گزينه براي شماست.
▪ اگر دهان بزرگ و دندان‌هاي بيرون‌زده داريد: با ماشين ريش‌تراشي، سبيل‌تان را به شكل‌ هرمي يا مثلثي فرم دهيد. مطمئن باشيد به شما مي‌آيد.
▪ صورت‌هاي كوچك: سبيل‌هاي مثلثي كوچك مناسب شماست.
▪ دهان پهن با لب بالاي برجسته: سبيل پهن يا سبيل‌هاي دسته دوچرخه‌اي و يا يك سبيل بزرگ دو شاخه پيشنهاد ماست.
▪ صورت گرد: اگر شما صورت گردي داريد كه در ميان آقايان كشور ما هم كم نيستند، بايد بگوييم كه سبيل‌هاي نيمه چهارگوش برايتان گزينه مناسب‌تري است.
 
روزنامه سلامت


نوشته شده در دوشنبه 1390/2/5ساعت 10:48 توسط aseman790| (0) نظر


آخرين مطالب
» <-PostTitle->
Design By : Teblog